אודות סוזי רוסק

סוזי-אורסולה רוסק (אושרוב), ילידת פולין. פירסמה חמישה ספרי שירה. אסופת שירים מפרי עט תורגמה לגרמנית. יוצרת רב-תחומית, ציירת ומשוררת, עיתונאית והיסטוריונית.

בין השנים 1972-1990 עסקה סוזי באמנות וערכה 13 תערוכות יחיד כשנושאי ציוריה הם סיפורים אישיים, מיתולוגיה פרטית בטכניקת ה-Old Masters. מאחר שסיפור חייה של ס"ר מורכב מאוד, נסתפק ברמז שאת 10 השנים האחרונות הקדישה, לצד עבודתה העיתונאית, למחקר אקדמי בתחום חקר השואה והיסטוריה גרמנית, וזאת בנוסף לתארים הצנועים שרכשה בתחומי תיאטרון, מוסיקה, אומנות, פסיכולוגיה וספרות.

את כל אלה מונה ס"ר לא מהעדר צניעות, חלילה, אלא כדי לשמח את לב האמא הפולנייה שלה, ש"תמיד ידעה יותר טוב מכולם שמהבת שלה לא ייצא שום דבר"(כי היא לא ממש שמעה בקולה וגילתה סימני התמרדות בלתי נלאית), שלא כמו הבת של השכנים השנואים שלה, שהצליחה, למרות כיעורה, להתחתן עם רופא שהיום הוא מנהל מחלקה.
ס"ר מבקשת לציין בנקודה זו, שהשקעתה הפרברטית בהשגת התואר השלישי (היסטוריה יהודית וגרמנית) נעשתה מתוך צורך כפייתי להמשיך במסורת המלנכוליה הסלבית-פולנית שירשה ושגם לאחותה האהובה יש דוקטורט, אבל בהיסטוריה של עם ישראל.
בימים אלה חזרה ס"ר ממקום גלותה הממושכת בשוויץ והיא מתגוררת היום בקיבוץ מפלסים שבנגב הצפוני, שם היא שוקדת כעת על ספר סיפורים חדש, אסופת שירים שבכתובים ועובדת על תערוכה חדשה .